آغاز همکاری دانشگاه‌های "فردوسی مشهد" و "بغداد"

[ad_1]

در ادامه حضور هیأت اعزامی دانشگاه فردوسی مشهد در دانشگاه بغداد، تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی میان این دو دانشگاه به امضا رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد و دکتر عبد الرسول رئیس دانشگاه بغداد بر اساس این تفاهم‌نامه نسبت به تبادل اعضای هیأت علمی، پژوهشگران و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و نیز ارائه فرصت‌های مطالعاتی در حوزه های مورد توافق طرفین به توافق رسیدند.

همچنین در این تفاهم نامه طرفین در خصوص تبادل مواد و متون درسی، انتشارات علمی، همکاری و مشاوره در تدوین برنامه های درسی، تدوین طرح‌های تحقیقاتی مشترک، ارائه دوره های تقویت سطح علمی مدرسان طبق برنامه اجرایی، به توافق رسیدند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، برگزاری همایش‌ها و نشست‌های علمی و کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و نیز انتشار مقالات مشترک و متون آموزش از دیگر نکات مهم مورد توافق طرفین بود.

در همین راستا، دانشگاه فردوسی مشهد تا پایان سال 2017 میلادی سه دوره و کارگاه آموزشی با حضور استادان دانشگاه فردوسی برای مدرسان و اعضای هیأت علمی دانشکده های علوم پایه، ریاضی و زبان وادبیات فارسیِ دانشگاه بغداد برگزار خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *