اتحادیه اروپا فهرست تحریم‌ها علیه ایران را به روز کرد

[ad_1]

اتحادیه اروپا با انتشار فهرستی اصلاحات مربوط به شورای امنیت را در مورد تحریم‌های ایران به روزرسانی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری EU sanction ، اتحادیه اروپا فهرست اسامی 23 شخص حقیقی و 14 شخص حقوقی را در رابطه با “تحریم‌های موشکی بالستیک / منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای” ایران مطابق با اصلاحیه‌های شورای امنیت سازمان ملل متحد، اعمال و به روز کرده است.

این تحریم‌ها در حالی به روز رسانی شد که پیش‌تر در روز پنج شنبه دبیر کل سازمان ملل، اعضای شورای امنیت و اتحادیه اروپا بر پایبندی ایران به برجام تاکید کردند.

بر اساس ضمیمه ۲ برجام، قرار بود تحریم اتحادیه اروپا علیه ۲۱۹ شخص حقیقی و حقوقی، در روز Transition Day، یعنی ۸ سال پس از تصویب برجام در سال ۲۰۲۳ میلادی لغو شود. در یک سال و نیم گذشته، ۶ شخص حقوقی از این تعداد کم شد (از جمله بانک سپه و بانک صادرات) و در حال حاضر ۲۱۳ شخص حقیقی و حقوقی در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا باقی مانده است. از این تعداد، ۸۴ فرد و شرکت جزو همان فهرست تحت تحریم شورای امنیت سازمان ملل است.

همان‌گونه که شورای امنیت اخیرا اطلاعات مربوط به ۲۳ شخص حقیقی و ۱۴ شخص حقوقی را به روز کرده (به عنوان مثال سمت یک فرد را که اکنون تغییر کرده، به سمت قبلی اضافه کرده است) اتحادیه اروپا نیز فهرست مورد نظر خود را به روز کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *