بروجردی: برجام هیچگونه تغییری نخواهد کرد

[ad_1]

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در واکنش به سخنان سفیر آمریکا در سازمان ملل درباره این‌که آمریکا در حال بازنگری برجام است، گفت: برجام یک توافق بین‌المللی است، بازنگری در آن کار یک کشور نیست و برجام هیچگونه تغییری نخواهد کرد.

به گزارش ایسناعلاء‌الدین بروجردی امروز در جمع خبرنگاران در واکنش به سخنان نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد، مبنی بر این‌که آمریکا در حال بازنگری برجام است، اظهار داشت: دولت آقای ترامپ تازه‌کار است و نمی‌داند این یک توافق بین‌المللی و چند کشوری است، یعنی در مقابل جمهوری اسلامی ایران 6 کشور دیگر به‌علاوه اتحادیه اروپا برجام را امضا کرده‌اند.

وی ادامه داد: بازنگری کار یک کشور نیست، و این سخن خامی است که گفته شده و برجام هیچگونه تغییری نخواهد کرد.

وی افزود: مهم این است که آمریکا به تعهدات خودش عمل و این توافق مهم بین‌المللی را اجرا کند و دست از زیاده‌خواهی‌ها و انحراف از مسیر و ارائه تحریم‌های جدید بردارد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بدون تردید هر گامی که چه دولت آمریکا، چه کنگره انجام دهد ما متقابلا به عنوان نمایندگان ملت بزرگ ایران و در جهت دفاع از حقوق آن‌ها پاسخ خواهیم داد که اخیرا طرحی را آماده کردیم که پس از تعطیلات روز یکشنبه به هیات رئیسه ارائه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات به ادامه مسیر کمکی نخواهد کرد و بدون تردید ما زیر بار زورگویی آمریکا نخواهیم رفت.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *