تابش: دانشگاه خود را آمیخته با جریان اجتماعی بداند

[ad_1]

نماینده مردم اردکان و عضو هیات امنای دانشگاه یزد گفت: دانشگاه باید علاوه بر تولید علم و پژوهش، به مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز بها دهد و خود را آمیخته با جریان اجتماعی بداند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا تابش در دیدار با رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان یزد با بیان این‌که «تولید علم و دانش و پژوهش محوری از کارکردهای اصلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است» اظهار داشت: دانشگاه باید خود را متعهد به ایفای مسئولیت‌های اجتماعی بداند و مسائل جامعه بخصوص آسیب‌های اجتماعی را با نگرشی علمی و کاربردی چاره اندیشی نماید.

وی همچنین عنوان کرد: هم افزایی و همگرایی دانشگاه‌ها و استفاده حداکثری از امکانات و تجهیزات همدیگر از جمله مواردی است که در شرایط حاضر و کمبود اعتبارات بسیار حائز اهمیت است و می تواند بخشی از نیازها و کمبودها را جبران کند و دستیابی به هدف مورد نظر یعنی توسعه بیش از پیش علمی کشور را تسهیل کند.

وی پیشنهاد کرد تا پایگاه مشترک منابع و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی برای استفاده مشترک دانشجویان مراکز آموزش عالی در استان یزد ایجاد گردد که می‌تواند این مهم با محوریت دانشگاه یزد بعنوان دانشگاه مادر استان صورت گیرد.

عضو هیات امنای دانشگاه علم و صنعت  همچنین بر ارتباط بیشتر دانشگاه‌های استان با مراکز آموزش عالی معتبر داخلی و خارجی تاکید کرد و جذب حداکثری نخبگان و بهره گیری از روش‌های آموزشی نوین و خلاقانه را در دانشگاه‌های استان خواستار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *