تبدیل تمامی سطوح به صفحه لمسی با پروژکتور جدید

[ad_1]

دانشمندان دانشگاه کارنگی ملون در آمریکا شیوه‌ای برای تاباندن برنامه‌های نرم‌افزاری گوشی هوشمند بر روی میز تحریر و هر سطح دیگر ارائه داده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از دیلی‌میل، نمونه اولیه پروژکتور ابداعی این دانشمندان موسوم به “دسکتاپوگرافی” (Desktopography) به کاربر امکان تاباندن صفحه گوشی هوشمند خود بر روی هر سطحی از میز تحریر گرفته تا تختخواب را می‌دهد. این پروژکتور در واقع مجهز به یک دوربین است و با برنامه‌های نرم‌افزاری موجود در گوشی هوشمند فرد تعامل برقرار می‌کند و آن‌ها را بر روی سطوح مختلف می‌تاباند.

فناوری جدید خودکفاست و داخل محفظه یک لامپ حبابی استاندارد قرار می‌گیرد بنابراین نصب آن مانند یک لامپ آسان است.

این پروژکتور نیازی به شارژ شدن ندارد زیرا با استفاده از سوکت لامپ نیرودهی می‌شود.

در حالی که شرکت سونی هم اخیرا پروژکتور مشابهی ارائه داده، مبتکران دانشگاه کارنگی ملون مدعی‌اند پروژکتور آن‌ها پیشرفته‌تر است.

به گفته آن‌ها، فناوری سونی به بازتاب برنامه‌های نرم‌افزاری روی سطوح مسطح محدود می‌شود و فقط می‌تواند یک صفحه مستطیلی را روی سطح بتاباند. این در حالی است که پروژکتور جدید برنامه‌ها را روی سطوح غیرصاف هم می‌تاباند و کاربر قادر است برنامه‌های نرم‌افزاری را روی سطوح حرکت دهد.

همچنین می‌توان برنامه‌های نرم‌افزار را به صورت مجازی به اشیای فیزیکی متصل کرد و در صورت حرکت شی، برنامه نرم‌افزاری آن را تعقیب می‌کند.

این سیستم همچنین قادر است در واکنش به تغییرات فیزیکی، مکان خود را تغییر دهد؛ به طور مثال، چنانچه کاربر کتابی را روی برنامه نرم‌افزاری تابانده شده بر روی میز تحریر قرار دهد، برنامه نرم‌افزاری خود را به نزدیک‌ترین فضای باز حرکت خواهد داد تا فرد بتواند باز هم با آن تعامل برقرار کند.

این پروژکتور هنوز وارد بازار نشده و مشخص نیست که آیا دانشمندان آن‌ را تجاری‌سازی می‌کنند یا خیر.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *