توصیه واعظی به وزیر ارتباطات بعدی در دولت دوازدهم

[ad_1]

وزیر ارتباطات درباره اینکه چه توصیه‌ای به وزیر بعدی در کابینه جدید برای ادامه فعالیتها در این حوزه دارد، گفت: ایشان باید تلاش کنند تا در زمینه‌ی فضای مجازی شفاف‌سازی و سالم سازی داشته و به نقش مردم در پاک‌سازی فضای مجازی تاکید داشته باشند. همچنین به شرکت‌های خصوصی نیز باید توجه ویژه‌ای شود.

به گزارش ایسنا، محمود واعظی – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات – امروز در حاشیه مراسم افتتاح پروژه‌های شرکت پارس آنلاین، با اشاره به ورود این شرکت به عرصه فعالیت‌های مرتبط با اینترنت اشیاء، گفت: قرار شده است تا از طریق این شرکت و از طریق تکنولوژی‌های نوین این فناوری با استفاده از نیروهای ایرانی و محصولات ایرانی به انجام برسد و تعداد زیادی شغل نیز در این حوزه ایجاد شود.

او درباره اقدامات انجام شده توسط این شرکت، تاکید کرد: یکی از مهم ترین این اقدامات اینترنت اشیاء است که امروزه فناوری روز دنیاست که شما در آینده از این فناوری بیشتر خواهید شنید.

وی با بیان این که در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات تمرکز ما بر روی بحث محتوا و خدمات خواهد بود، گفت: در فاز اول و دوم تمرکز برروی مباحث زیرساختی بود که خوشبختانه حالا فراهم شده و ما امروز با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در این خصوص تمرکزمان را بر روی مسائل محتوایی و اپلیکیشن‌های مختلف خواهیم گذاشت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این که ما عرصه را برای فعالیت شرکت‌های خصوصی فراهم کرده‌ایم، گفت: ما تکنولوژی را آزاد کردیم و به شرکت‌های خصوصی سپردیم، چرا که معتقدیم آنها بهتر می‌دانند که از چه تکنولوژی‌هایی استفاده کنند. وزارت ارتباطات در اینجا نقش حامی و پشتیبانی را بر عهده دارد.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر خود در خصوص ایجاد تسهیلات برای شبکه‌های اجتماعی داخلی با سه تا پنج میلیون عضو در کشور، گفت: ما نباید اجازه دهیم که شبکه‌های اجتماعی خارجی در داخل کشور درآمدزایی اقتصادی یا کار بنگاهداری را انجام دهند. ما پرداخت و خدمات ارزش افزوده را برای شرکت‌های خارجی ممنوع کرده‌ایم تا کاربران داخلی را تشویق کنیم و مقرر کرده‌ایم که اگر از مرز سه میلیون عضو بگذرند به آنها تسهیلات می‌دهیم و اگر از مرز پنج میلیون عضو بگذرند اجازه می‌دهیم تا پرداخت داشته و خدمات ارزش افزوده داشته باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *