جایزه اول جشنواره مسکو به سینمای چین رسید

[ad_1]

هیئت داوران رقابتی جشنواره مسکو با حضور رضا میرکریمی، جایزه بهترین فیلم جشنواره را به یک فیلم چینی دادند.

به گزارش ایسنا، فیلم «لک‌لک کاکلی» ساخته «یوان شانگ» از چین جایزه «گئورگ طلایی» بهترین فیلم را از سی‌ونهمین جشنواره فیلم مسکو از آن خود کرد.

امسال رضا میرکریمی در کنار «آلبرت سرا»، نویسنده و کارگردان اسپانیایی، «یورن جان دونر»، کارگردان و تهیه‌کننده از فنلاند و «اورنلا موتی»، بازیگر ایتالیایی، چهار داور بخش رقابتی اصلی سی‌ونهمین دوره این رویداد سینمایی بودند.

داستان فیلم «لک‌لک کاکلی» درباره یک خبرنگار اهل پکن است که برای تهیه گزارش درباره یک گونه در معرض انقراض پرنده به نام «لک‌لک کاکلی» به زادگاهش بازمی‌گردد اما در آنجا با مسائل زیست محیطی حادتری نیز مواجه می‌شود.

جایزه ویژه هیئت داوران جشنواره مسکو در سال ۲۰۱۷ نیز به فیلم «کیف بدون کف» به کارگردانی «رستم خامداموف» کارگردان روس رسید و در سایر بخش‌ها نیز «ورنا آلتنبرگرلد» برای بازی در فیلم «بهترینِ تمام دنیا» جایزه گئورگ نقره‌ای بهترین بازیگر زن جشنواره از آن خود کرد و «سون هیون-جو» نیز برای بازی در فیلم کره‌ای «Botongsarsam» ساخته «کیم بونگ-هان» جایزه بهترین بازیگری بخش مردان را به خانه برد.

جایزه گئورگ نقره‌ای بهترین اثر مستند جشنواره به «اوپرای پاریس» به کارگردانی «ژان-استفان برون» محصول مشترک فرانسه و سوئیس اعطاء شد و جایزه بخش بهترین فیلم کوتاه نیز به «آمبولانس» ساخته «سباستین تورنگرن» از نروژ رسید.

«مایکل پلاسیدو» بازیگر ایتالیایی با دریافت جایزه دستاورد سینمایی «استانیسلاوسکی» جشنواره فیلم مسکو مورد تقدیر قرار گرفت و «فرانکو نرو» دیگر بازیگر ایتالیایی نیز جایزه نقش برجسته در سینمای جهان را دریافت کرد.

جشنواره فیلم مسکو در بخش‌های رقابتی بین‌الملل، مستند و کوتاه و چندین بخش غیررقابتی از تاریخ ۲۲ تا ۲۹ ژوئن (۱ تا ۸ تیرماه) در کشور روسیه برگزار شد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *