حضور دستگاه قضایی در جلسات تصمیم‌گیری استان نباید محدود و گزینشی باشد

[ad_1]

دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به برگزاری شورای برنامه‌ریزی بدون حضور مسئولان قضایی استان، گفت: حضور دستگاه قضایی در جلسات تصمیم‌گیری استان نباید محدود و گزینشی باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در نشست مسئولان قضایی استان قزوین اظهار کرد: وجود برنامه مهم است؛ ازاین‌ رو همواره برنامه‌های استان را برای دادستان‌ها تدوین کرده‌ایم.

وی ادامه داد: زمان‌بندی در برنامه‌ها امر مهمی است؛ لازم است از دستگاه‌ها بخواهیم تا جایگاه خود را در حال حاضر مشخص کنند تا بتوانند نسبت به برنامه وضعیت خود را بدانند و برای رسیدن به شاخص‌ها تلاش کنند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: وظایف ذاتی در مجموعه در حال اجراست، ولی برای اجرای برنامه‌ای امور نیاز به امکانات و نیروی انسانی داریم که متناسب برنامه‌ها تامین شود.

وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان گاهی ما را به جلساتی دعوت می‌کنند که مشکلات جاری را برطرف کنند که حضور دستگاه قضایی در این جلسات باید مداوم، منظم و فراگیر باشد.

صادقی نیارکی با اشاره به برگزاری شورای برنامه‌ریزی بدون حضور مسئولان قضایی استان، تصریح کرد: حضور دستگاه قضایی در جلسات تصمیم‌گیری استان نباید محدود و گزینشی باشد بلکه باید با حضور از اعتبارات بخش قضایی، کنترلی و نظارتی و همچنین نیم درصد استان بهره‌مند شویم.

وی توضیح داد: وقتی حضور نداریم از برخی اعتبارات تخصیص‌ یافته نمی‌توانیم دفاع کنیم، این غفلت خارج از استانی است؛ گاهی حق سازمان‌های ما داده نمی‌شود که نوعی اجحاف در تقسیم بودجه در شورای برنامه‌ریزی استان می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اعلام کرد: یک عضو قضایی باید از اعضای شورای برنامه‌ریزی استان باشد، دستگاه قضایی در کمیته‌های مختلف عضویت دارد ولی لازم است عضویت در شورای برنامه‌ریزی استان از طریق کشوری پیگیری شود.

وی یادآور شد: حضور ما در شورای برنامه‌ریزی کمک می‌کند تا بتوانیم در تخصیص اعتبارات سازمان‌ها دفاع لازم و متناسب را ارائه کنیم و فضا را برای خدمت هر چه بیشتر و بهتر به مردم فراهم کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *