فعال‌سازی قطب‌های استانی برای تعریف پژوهش‌های تقاضامحور/برقراری ارتباط با صنایع مادر

[ad_1]

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد ضمن اشاره به ضرورت برقراری ارتباط با صنایع مادر،‌ بر فعال‌سازی قطب‌های استانی برای تعریف پژوهش‌های تقاضامحور و پی‌گیری آمایش استانی تاکید کرد.

داوود ثمری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به توسعه فناروی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار کرد: آنچه که در دوره مدیریت جدید دانشگاه آزاد همواره مورد تاکید بوده، انجام اقدامات موثر و جدی برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی افزود: در واقع طبق تاکیدات دکتر نوریان، باید در پارک علم و فناوری تمهیداتی اندیشیده شود که اعضای شرکت‌ها که اکثرا جوان و نخبه هستند، مورد حمایت قرار گیرند.

وی ادامه داد: این حمایت‌ها شامل حمایت‌های حقوقی (حمایت‌هایی در قالب مشاوره‌های حقوقی) و ارائه تسهیلات می‌شود.

ثمری با بیان اینکه یکی از سیاست‌های اصلی ما توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و جذب نخبگان است، گفت: همچنین برقراری ارتباط با صنایع مادر از دیگر مباحثی است که به صورت جدی باید در دستور کار قرار دهیم.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم مشکل بخش صنعت را حل کنیم باید به سمت شناسایی مشکلات این بخش برویم تا بتوانیم پروژه‌هایی را در قالب حل مسائل صنعت تعریف کنیم.

ثمری افزود: از این رو در دوره مدیریت جدید آمایش استانی بخش ارتباط صنعت با دانشگاه را پی‌گیری می‌کنیم. به گونه‌ای که پتانسیل‌های هر استان و ظرفیت‌های واحدهای دانشگاهی را شناسایی کرده و از طریق واحدهای دانشگاهی با صنایع استان ارتباط برقرار می کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت کاربردی‌سازی پژوهش‌ها اظهار کرد: برای تقویت ارتباط با بخش صنعت باید پژوهش‌های تقاضامحور را در دستور کار قرار دهیم که البته این مساله مستلزم این است که در هر استان قطبی را برای فعالیت‌های پژوهشی فعال کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *