۹۷ درصد اعتبارات سفر ریاست جمهوری به گیلان جذب شد

[ad_1]

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: رهاورد دولت یازدهم در سفر به گیلان اختصاص هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار عمدتا به طرح‌های زیربنایی و مشکل‌دار بوده است که ۹۷ درصد آن جذب شد.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در شورای اداری گیلان که به ریاست معاون اول ریاست جمهوری در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: طی سه ماه اخیر بیش از سه کیلومتر تونل در مسیر راه آهن قزوین به  رشت حفر شده است، انشاالله در ماه‌های آینده شاهد نتیجه تلاش دولتمردان دراین زمینه خواهیم بود.

سخنگوی دولت گفت: برای رودخانه‌های گوهرود و زرجوب رشت ۵۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شد که ۱۵ میلیارد تومان هم جذب شد. احیای این دو رودخانه چند مشکل اساسی نظیر شیرابه‌های سراوان، فاضلاب شهری، ضایعات و پسماندهای بیمارستانی دارد.

نوبخت ادامه داد: توزیع این اعتبار بین دستگاه‌های مربوطه نظیر علوم پزشکی و شهرداری و… انجام شده که انشاالله برنامه‌های طراحی شده در راستای رفع معضل در دو رودخانه مهم رشت به نتیجه برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: طی دو هفته آینده جلسه‌ای با حضور مدیران عامل بانک‌های کشور برای رفع مشکلات اقتصادی استان در همین مکان برگزار خواهیم کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *